Pärnu Turu lood

Kuidas see kõik alguse sai.. 1953. aastal rajati Karja ja Hõbe tänava nurgale turuplats – just sellest kohast sai pärnakate jaoks asendamatu kohtumispaik, väidetavalt suisa samasugune nagu ülikooli peahoones kella all. Turul ei käidud tol ajal sugugi mitte ainult kauplemas ning ostlemas, vaid ikka tuttavatega suhtlemas! Teate ju küll ütlust “Naised turul rääkisid”? Kuidas muidu teada saada, mis linnas toimub? Loomulikult pidi sammud turu poole seadma! Boonusena sai sealt alati endaga ka vajaliku toidukraami kaasa haarata.

Suured muutused tabasid Pärnu turgu 2000. aastate alguses, kui kõik kolhoosiaegsed putkad lammutati ning nende asemel pandi püsti täiesti uus Vana turg, mis avas oma uksed külastajatele 2003. aastal. Küll aga ei olnud turulised uuendustega päris rahul, sest traditsiooniline turg kippus riide- ning jalatsikraami sisse ära kaduma. Kuna turg on alati olnud ja jääb Pärnu lahutamatuks osaks, siis alustati 2016. aastal turuliste rõõmuks Pärnu vana turuhoone rekonstrueerimisega. Selle käigus kaasajastati turu siseruumid ja hoone sai väga ilusa ning linnaruumiga sobiva välimuse.

2017. aasta 5. aprillil avati suurejooneliselt Pärnu Turg, mille uue välisilme eest kandsid hoolt arhitektid Ivo Rebane ja Rego Pärn. Pärnu Turu uus hoone on koduks linna suurimale liha- ja kalahallile ning põnevale toidutänavale, mille söögikohtade hulgast saab igaüks just enda isiklikule maitsele sobiva valida. Ka väliturul tegutsevatele kauplejatele loodi kaasaegsemad ning mugavamad võimalused. Loomulikult ei puudu turult ka seal juba aastakümneid oma aiasaadusi pakkunud püsiturulised, kelle käest saab alati parimaid ja värskemaid aiasaadusi – alustades marjadest ning lõpetades kartulitega.